Mapa | info@vsmuzeum.sk
OFICIÁLNE STRÁNKY VÝCHODOSLOVENSKÉHO MÚZEA V KOŠICIACH
Východoslovenské múzeum
MÚZEUM EXPOZÍCIE VÝSTAVY PODUJATIA OSTROVY KULTÚRY KNIŽNICA OTVÁRACIE HODINY NOVINKY KONTAKT PROJEKTY
Výstava: (od 30.05.2024 do 30.05.2024)
KOŠICKÝ ZLATÝ POKLAD
KOSTOLÍK Z KOŽUCHOVIEC
STOROČIA V UMENÍ
PRÍRODA KARPÁT
MIKLUŠOVA VÄZNICA - KOŠICKÉ STOROČIA
RODOŠTO - PAMÄTNÝ DOM FRANTIŠKA II.RÁKOCZIHO
STREDOVEKÁ FORTIFIKÁCIA MESTA KOŠICE - KAZEMATY
DOM REMESIEL

STOROČIA V UMENÍ

Na dvoch podlažiach výstavných miestností Vám múzeum ponúka reprezentatívny výber zbierkových predmetov, chronologicky a tématicky koncipovaných do expozičného celku zachytávajúceho vývoj umenia a umeleckých remesiel v jednotlivých slohových obdobiach. Rozsiahla inštalačná plocha umožnila bohaté zastúpenie všetkých druhov výtvarného umenia a umeleckých remesiel, od architektonických článkov a faksimílií nástených malieb až po miniatúry v plastike a maľbe, sakrálne, profánne i rustikálne umenie, ale predovšetkým umožnila vystaviť diela, ktoré doposiaľ pred očami laickej verejnosti boli ukryté v depozitároch a reštaurátorských dielňach.

Neprehliadnite: Súčasťou expozície je aj dobová lekáreň, kde návštevníka upútajú vzácne stojatky z čierneho hyalitového skla, ktoré sa používali na uchovanie liečiv a rozličných prípravkov.

(Hviezdoslavova č. 3)

Vstupné platné od 1. apríla 2019

Od 1.1. 2020 platí zľavnené vstupné pre darcov krvi. Viac informácií nájdete tu: http://www.vsmuzeum.sk/novinky/zlava-pre-drzitelov-knazovickeho-medaily,-diamantovej-a-zlatej-janskeho-plakety-platna-od-1-1-2020

Centuries in Art

(Hviezdoslavova Street No. 3)

The exposition shows to its visitors the development of art from the early Middle Ages to the beginning of the 20th century. Sacral art dominates the first section of the exposition. Plentiful valuable Gothic and Baroque collections provide an overview of the craftsmanship of medieval artists. The "gems" of the ethnographic exposition are three human-size wooden hives portraying a monk (Brezovica, early 19th century), a man with a woman in folk costumes from the Orava region (Horná Orava, middle 19th century). The second part of the exposition accentuates the indications of the interiors illustrating the housing from the 18th century to the beginning of the 20th century.

Admission from 1st of April 2019

POHĽADY DO EXPOZÍCIE