Výstava: (od 19.04.2024 do 19.04.2024)
Od ihly po šijací stroj (od 17.09.2015 do 30.10.2016)

Výstavu Od ihly po šijací stroj predlžujeme do 30. októbra 2016.

Tešíme sa na stretnutia s Vami!

Od ihly po šijací stroj

Výstava približujúca dejiny krajčírov a obchodníkov s textilom v Košiciach v období od 16. stor. do začiatku 20. storočia prostredníctvom rukopisov, dobovej tlače, fotografií a trojrozmerného materiálu zo zbierok VSM – cechová truhlica, pečatidlo, zvolávacia tabuľka, šijací stroj, krajčírske pomôcky, ukážky pánskeho a dámskeho odevu. Unikátmi na pripravovanej výstave budú: drevený vývesný štít krajčírov zo 16. storočia, zoznam majstrovského obeda zo 17. storočia, rukopisná kniha predpisov a nákresov k vyhotoveniu majstrovských kusov pre košický krajčírsky cech z roku 1695. Výstava určená predovšetkým pre školopovinnú mládež a taktiež pre návštevníkov mesta v rámci  spoznávania histórie Košíc.

Autori výstavy: PaedDr. Uršula Ambrušová, PhD., Mgr. Richard Papáč

Východoslovenské múzeum v Košiciach